תפקיד מפתח של עיצוב בבניית אתר
22.02.2012

תפקיד מפתח של עיצוב בבניית אתר

כשלקוח מזמין עבודת עיצוב אתר אינטרנט שלו, הוא לעיתים קרובות דורש שהאתר יהיה פופולרי ומבוקש, אך מעטים אלה הם שזוכרים כי היופי והאטרקטיביות אינם תלויים בכמות אלמנטים עיצוביים שנעשה בהם שימוש בעת עיצוב האתר.
תפקיד מפתח של עיצוב בבניית אתר
למעשה, אתרים בעלי עיצוב אומנותי מובהק בדרך כלל אינם מסוגלים למשוך תשומת לב של המשתמש, היות ואחרי ההתרשמות הראשונית מהעיצוב הגולש מתחיל לחפש את המידע הדרוש לו. במקרה הזה העיצוב רק יסיח את דעתו, והגולש פשוט יברח לאתר אחר שמכיל יותר מידע שמעניין אותו אך העיצוב הנאה אינו מסיח את הדעת מתוכן האתר. על כן עיצוב האתר חייב להיות "מוכוון משתמש".

פשטות העיצוב טומנת בחובה יתרונות שונים הן עבור המשתמש והלקוח והן למעצב אתרים. מבחינת המשתמש היתרונות הם בטעינה מהירה של האתר ונהירות, מהירות הדפדוף ופשטות השימוש. עבור הלקוח זה פיתוח והטמעה מהירים, קלות רבה יותר של אופטימיזיציה, ובמקרה הצורך, אף עיצוב מחדש מהיר. אתר פשוט צורך פחות משאבי שרת ועל כן עלותו תהיה נמוכה יותר. עבור מעצב אתרים – כל היתרונות שנמנו לעיל אך עם "אבל" אחד – הפשטות מותירה פחות זמן לגישה יצירתית בעיצוב האתר. אך אל לנו לחשוב כי עיצוב פשוט הוא גם קל לפיתוח. פשטות העיצוב בעת הקמת אתר דורשת רעיונות נועזים, ראש פתוח ומקצועיות.

בעת עיצוב האתר המעצבים מונחים על ידי כלל אחד בלבד: כל אלמנט עיצובי חייב להשיג שתי מטרות – לסייע לגולש לספק את משאלותיו ולהשיג את המטרות העומדות בפני האתר מבלי להפריע למבקר.

עיצוב בעת הקמת האתר חייב להיות מוכוון לקידום ואופטימיזציה בעתיד. לצורך זה המעצבים מקפידים על מספר עקרונות:

- פריסות הדפים חייבות להיות קלות לזיהוי, פשוטות לתפעול ומוכרות לגולש; פריסות מקוריות אך מורכבות עשויות לגרום לגולש לעזוב את האתרץ.

- עיצוב אתר מסודר, נהיר לגולש וניתן לזיהוי מבחינה חזותית מקל על שימוש באתר ומצמצם כמות השגיאות הנעשות על ידי המשתמש, מה שיעזור לו להשיג את מבוקשו.

- פשטות ההודעות משפיעה אף היא על תשומת לב של המשתמש.

- פעולות ארוכות ועתירות מלל מסיחות את דעתו של המשתמש מהאתר ויעדו המבוקש. על כן הוא יעדיף אתר המתאפיין בפעולות קצרות יותר של מספר צעדים בלבד עם כמות הוראות מצומצמת.
 
העיצוב חייב להיות מקצועי! לעיצוב האתר השפעה רבה על מותג החברה או החברה המזמינה, היות והעיצוב המספק את צרכי המשתמשים יאפשר ללקוח לקבל אפקט חיובי לטווח ארוך: התחזקות של המותג ועלייה בקניות מצד המשתמשים (עלייה בהכנסות החברה או החברה המזמינה). לרשות מארק אפרים - מעצב אתרים עומדות שיטות רבות ומגוונות להפוך את עיצוב האתר למודרני ופופולרי, כך שהעיצוב לא נותר להיות חלק נפרד מהאתר אלא משמש ככלי המסייע לגולש להבין את מבנה האתר, לאתר במהירות את המידע המבוקש ולא להסיח את דעתו של הגולש בעת ביקורו באתר.
כל המדריכים

מדריכים נוספים

05.01.2017 עיצוב ופיתוח אתרים בהתאמה אישית – זה אנחנו!

עיצוב ופיתוח אתרים בהתאמה אישית – זה אנחנו!

מנהלים עסק? פרילנסרים? יש לכם רעיון גאוני בקנה? אתר אינטרנט מדויק, מהוקצע ונכון יהפוך את ההווה העסקי שלכם לזירה חמה, יקנה לכם יתרון בשוק ויבטיח רווח...
29.11.2016 אתרים רספונסיביים – הדרך החכמה להגיע לכל גולש בכל מסך!

אתרים רספונסיביים – הדרך החכמה להגיע לכל גולש בכל מסך!

ריבוי המסכים בעולמנו המודרני כולל בתוכו מגוון עצום של גודלי מסך שונים שכל אחד מהם משתייך לאחת מפלטפורמות הגלישה השונות העומדות לרשות משתמשי הרשת,...
14.08.2016 פיתוח ועיצוב אתרים מבוססי קידום

פיתוח ועיצוב אתרים מבוססי קידום

קידום אתרים מהווה כיום את אחד מתחומי האינטרנט המשגשגים והמבוקשים ביותר, ועל כך יעיד מספר חברות הקידום הפועלות במרחבי הרשת. קידום אתרים הוא למעשה...

מעוניינים לקבל הצעת מחיר? נשמח לעמוד לשירותכם!

מלאו את הטופס הבא בציון מהות הפניה ונחזור אליכם בהקדם:

מלאו פרטים ונחזור אליכם

או חייגו 073-7955529