תפקיד המפתח של עיצוב בבניית אתר
29.05.2012

תפקיד המפתח של עיצוב בבניית אתר

כשלקוח מזמין עבודת עיצוב אתר אינטרנט שלו, הוא לעיתים קרובות דורש שהאתר יהיה פופולרי ומבוקש, אך מעטים אלה הם שזוכרים כי היופי והאטרקטיביות אינם תלויים בכמות אלמנטים עיצוביים שנעשה בהם שימוש בעת עיצוב האתר. על כן עיצוב האתר חייב להיות "מוכוון משתמש".
תפקיד המפתח של עיצוב בבניית אתר
פשטות העיצוב טומנת בחובה יתרונות שונים הן עבור המשתמש והלקוח והן למעצב אתרים. מבחינת המשתמש היתרונות הם בטעינה מהירה של האתר ונהירות, מהירות הדפדוף ופשטות השימוש. עבור הלקוח זה פיתוח והטמעה מהירים, קלות רבה יותר של אופטימיזיציה, ובמקרה הצורך, אף עיצוב מחדש מהיר. אתר פשוט צורך פחות משאבי שרת ועל כן עלותו תהיה נמוכה יותר. עבור מעצב אתרים – כל היתרונות שנמנו לעיל אך עם "אבל" אחד – הפשטות מותירה פחות זמן לגישה יצירתית בעיצוב האתר. אך אל לנו לחשוב כי עיצוב פשוט הוא גם קל לפיתוח. פשטות העיצוב בעת הקמת אתר דורשת רעיונות נועזים, ראש פתוח ומקצועיות.

בעת עיצוב האתר המעצבים מונחים על ידי כלל אחד בלבד: כל אלמנט עיצובי חייב להשיג שתי מטרות – לסייע לגולש לספק את משאלותיו ולהשיג את המטרות העומדות בפני האתר מבלי להפריע למבקר.

עיצוב בעת הקמת האתר חייב להיות מוכוון לקידום ואופטימיזציה בעתיד. לצורך זה המעצבים מקפידים על מספר עקרונות:

1. פריסות הדפים חייבות להיות קלות לזיהוי, פשוטות לתפעול ומוכרות לגולש; פריסות מקוריות אך מורכבות עשויות לגרום לגולש לעזוב את האתר.

2. עיצוב אתר מסודר, נהיר לגולש וניתן לזיהוי מבחינה חזותית מקל על שימוש באתר ומצמצם כמות השגיאות הנעשות על ידי המשתמש, מה שיעזור לו להשיג את מבוקשו.

3. פשטות ההודעות משפיעה אף היא על תשומת לב של המשתמש.

4. פעולות ארוכות ועתירות מלל מסיחות את דעתו של המשתמש מהאתר ויעדו המבוקש. על כן הוא יעדיף אתר המתאפיין בפעולות קצרות יותר של מספר צעדים בלבד עם כמות הוראות מצומצמת.

העיצוב חייב להיות מקצועי! לעיצוב האתר השפעה רבה על מותג החברה או החברה המזמינה, היות והעיצוב המספק את צרכי המשתמשים יאפשר ללקוח לקבל אפקט חיובי לטווח ארוך: התחזקות של המותג ועלייה בקניות מצד המשתמשים (עלייה בהכנסות החברה או החברה המזמינה). לרשות מארק אפרים - מעצב אתרים עומדות שיטות רבות ומגוונות להפוך את עיצוב האתר למודרני ופופולרי, כך שהעיצוב לא נותר להיות חלק נפרד מהאתר אלא משמש ככלי המסייע לגולש להבין את מבנה האתר, לאתר במהירות את המידע המבוקש ולא להסיח את דעתו של הגולש בעת ביקורו באתר.
כל המדריכים

מדריכים נוספים

12.08.2014 עיצוב אתר רספונסיב

עיצוב אתר רספונסיב

בשנים האחרונות, יותר ויותר בעלי אתרים מקפידים לעשות שימוש בעיצוב רספונסיב (Responsive Web Design), המאפשר להם להתאים את אתר האינטרנט שבבעלותם לכל פלטפורמת...
27.02.2014 עיצוב אתר מנחה בניה

עיצוב אתר מנחה בניה

אחד המרכיבים החשובים ביותר בבניית אתרים הוא עיצוב נכון שלהם. גם גולשים שלא מבינים דבר בעיצוב יכולים לחוש את איכות האתר דרך השפה העיצובית שלו, אפילו...
12.09.2013 עיצוב מבוסס פיקסל

עיצוב מבוסס פיקסל

עיצוב אתרי אינטרנט להבדיל מעיצוב לדפוס, אמור וחייב להיות מושלם ברמת העיצוב פיקסל, על מנת להשיג את החדות ואת איכות הגרפיקה והאלמנטים הגרפיים אשר...

מעוניינים לקבל הצעת מחיר? נשמח לעמוד לשירותכם!

מלאו את הטופס הבא בציון מהות הפניה ונחזור אליכם בהקדם:

מלאו פרטים ונחזור אליכם

או חייגו 073-7955529