04.03.2012

מהו עיצוב לוגו?

כינוי, סמל, סמל מסחרי הנוצרים כדי להקל על הזיהוי
מהו עיצוב לוגו?

מהם שלושת הסגנונות בעיצוב לוגו?

הסגנון המוחשי לעיצוב לוגו משתמש בציור שמתייחס לשם החברה/עסק. לאור התכונה הזאת גישה זו לפיתוח לוגו מתאימה יותר למקרה בו החברה מציגה קו מוצרים אחד או עוסקת בסוג פעילות אחד. הסגנון המוחשי אינו מתאים לקונצרנים גדולים הפועלים בתחומים רבים.

סגנון מופשט/סימבולי

עיצוב לוגו זה לא מתבסס על מלל או דימוי. הוא לא יוצר אסוציאציות מיידיות עם מוצרים או שירותים אשר החברה מספקת. עיצוב לוגו מופשט מתאים יותר לקונצרנים וקבוצות גדולות הפועלים בתחומים מגוונים, אך ניתן להשתמש בו עבור כל עסק שמשתמש במכוון בדימוי מופשט בלוגו שלו (למשל, הלוגו של חברת NIKE).

סגנון טיפוגרפי

שם החברה או צירוף אותיות מוצגים באופן גרפי. לסגנון טיפוגרפי בעיצוב לוגו לעיתים קוראים פשוט "סמל מסחרי". שמות החברות שמדברים בעד עצמם, כגון FORD MOTOR COMPANY, המגדירים באופן מיידי את תחום הפעילות שלהן מתאימים להיכלל בתוך הלוגו. בעת עיצוב לוגו בסגנון זה ניתן להשתמש גם צירופי אותיות, אך זה מתאים יותר לחברות בעלות מוניטין יציב וארוך שנים (למשל, לוגו GE של חברת GENERAL ELECTRIC). לוגו בעיצוב טיפוגרפי, לרוב ניתן לפגוש בסמלים של עורך דין, רואה חשבון וכד'.

מה עוד עליכם לקחת בחשבון בעת עיצוב לוגו?

לוגו חייב להיות פשוט

עיצוב טוב של לוגו הנו פשוט וקל לזכירה. לוגו איכותי נחרט בזיכרון ומאפשר זיהויו בכל גודל.


לוגו חייב להישאר מובן גם בגרסת שחור-לבן

עיצוב לוגו וסגנון החברה חייב להישאר ברור בגרסת שחור-לבן בעת צילום או העברה באמצעות פקס.

בחירה בצבעים מתאימים והיצמדות אליהם

בחירת לוח צבעים עבור לוגו הנו אחד מהשלבים החשובים יותר בעת יצירת סגנון החברה. לאחר שצבעי החברה נבחרו ונבחנו בהשוואה אל מול לוח הצבעים העיקרי PANTONE, יש לבדוק אותם גם בהדפסה ועל גבי מוצרים שונים האמורים לשאת את הלוגו. זה יאפשר לכם לבחון את התאמת הלוגו למוצרים שונים המיועדים לשאתו.

שימוש במספר מינימלי של צבעים

בחירה בצבע עיקרי אחד או בשני צבאים במקום לוח צבעים עשיר יאפשר לכם לחסוך בעלות השמת הלוגו על מרבית המוצרים והחומרים, ובפרט עבור סוגים אחדים של חומר פרסומי, כולל עיתון החברה.

עיצוב לוגו בפורמט וקטורי

יתכן ובהמשך תזדקקו ללוגו החברה בגדלים שונים. במידה והלוגו מלכתחילה נבנה בפורמט וקטורי, אזי בעתיד יהיה ניתן להגדיל או להקטין אותו מבלי לפגוע באיכות התמונה. הרבה יותר קל להמיר את הלוגו מפורמט וקטורי לפורמט מפת סיביות מאשר להפך.

חשיבה לטווח רחוק

בענפי תעשייה רבים קווי מוצרים/שירותים עיקריים עשויים להשתנות עם הזמן. אל תנסו לקשור את הלוגו שלכם לתחום הפעילות העסקית הנוכחי של החברה אם אינכם בטוחים שתתמידו בו לאורך זמן.

שיקוף בלוגו של כל תחומי הפעילות העסקית של חברתכם

על סגנון החברה לשקף את כל תחומי הפעילות שלכם, יהיו אלה עטים כדוריים או מוצרים משרדיים בכלל, ספרות או אתרי אינטרנט, אריזה או מנועים. יש לעצב את הלוגו באופן כזה שיהיה ניתן להפיק אותו בכל גודל ועל גבי כל מוצר או חומר מבלי שחדותו תיפגע או רמת השפעתו על הצרכן תרד.
כל המדריכים

מדריכים נוספים

05.07.2016 תפקיד העיצוב הגרפי במיתוג העסק

תפקיד העיצוב הגרפי במיתוג העסק

כל בעל עסק חדש או קיים שואף לשאוב אליו את מספר הלקוחות הרב ביותר שניתן להשיג. אבל בשביל שזה יצליח הוא חייב למתג את עצמו ולבדל את המוצר או השירות שלו...
14.02.2016 מיתוג עסק זה לא רק לוגו

מיתוג עסק זה לא רק לוגו

המילה מיתוג יוצרת אצל הרבה אנשים אסוציאציה של סמל או לוגו ושזה מה שמייצג את החברה בלבד. ובכן, לוגו שמעוצב יפה ובצורה מקצועית הוא רק השלב שלפני הדבר...
01.11.2015 מהו ספר מותג?

מהו ספר מותג?

הייתם קונים בחברה שביקרתם באתר שלה וגיליתם שהלוגו נראה שונה ממה שמופיע על הברושור שחילקו לכם ברחוב? כנראה שלא. הרושם שזה יוצר הוא חוסר רצינות ואי סדר...

מעוניינים לקבל הצעת מחיר? נשמח לעמוד לשירותכם!

מלאו את הטופס הבא בציון מהות הפניה ונחזור אליכם בהקדם:

מלאו פרטים ונחזור אליכם

או חייגו 073-7955529