תפקיד העיצוב הגרפי במיתוג העסק
05.07.2016

תפקיד העיצוב הגרפי במיתוג העסק

כל בעל עסק חדש או קיים שואף לשאוב אליו את מספר הלקוחות הרב ביותר שניתן להשיג. אבל בשביל שזה יצליח הוא חייב למתג את עצמו ולבדל את המוצר או השירות שלו מהמתחרים. נפוצה המחשבה שמעניקה לעיצוב הגרפי חשיבות שולית לעומת האסטרטגיה השיווקית או הטקסט שמגיע עם העיצוב. כאן הטעות.
מיתוג עסקי
המיתוג הגרפי הוא חלק אינטגרלי מזהות העסק. הוא זה שבעצם יוצר את הייחוד ומעניק לו חיים. אם מתחילים מהדבר הראשון כמו עיצוב לוגו אז דרך העיצוב ניתן לזהות את התכונות של העסק ושל המותג ואת היתרונות היחסיים שלו לפי הצבעים ומבנה הלוגו. אז אומנם עיצוב הלוגו הוא חלק מאסטרטגיית המיתוג לעסק, אבל מרכיב עיקרי שבלעדיו מיתוג העסק לא יישא פרי. השקעה בעיצוב הגרפי של לוגו החברה היא הדרך הנכונה להצלחה.

עיצוב לוגו - כחלק ממיתוג הגרפי


לוגו מעוצב בהשקעה משדר רצינות, אמינות גם במחיר של מיעוט במילים. מספיק לוגו ברור ובולט שיישמר בתודעה של לקוח פוטנציאלי שנחשף וניתן לומר שהמיתוג עובד. כשהמכבש השיווקי יעבוד דרך אמצעי התקשורת השונים, הלוגו המעוצב מראש תמיד ילווה אותו ויקדם אותו בתוך אתר האינטרנט, כרטיסי ביקור, חוברות, פולדרים ועמוד הפייסבוק.

המיתוג הגרפי הוא כלי יעיל בימינו בגלל חוסר זמן ודינאמיות חסרת מעצורים ברשת. חשיפה לטקסטים יכולה להיות חסרת תועלת לעומת חשיפה לסמלים, צבעים וכל דבר שבולט לעין בזכות עיצוב גרפי נכון ומושקע.

עיצוב אתר - כחלק ממיתוג הגרפי


כשמדברים על בניית אתר אינטרנט לעסק, חשיבותו של העיצוב צריכה להיות מעל מרכיבים אחרים כמו פיתוח ובנייה. עיצוב מקצועי ואפקטיבי הוא זה שיגרום לגולש להמשיך ולשהות באתר, למצוא את פרטי הקשר ולהתקשר או אפילו לרכוש את המוצר כבר דרך הרשת אם תהיה אפשרות לכך.

לסיכום, הביטוי השחוק - “תמונה שווה אלף מילים" רלוונטי גם בנושא מיתוג העסק. תרומתו של העיצוב הגרפי היא דרמטית. מסגור נכון של העסק בכלים גרפיים ובולטות דרך האמצעים השיווקיים השונים הוא מתכון מנצח לעסק מצליח. אמרת מיתוג? אמרת עיצוב.
כל המדריכים

מדריכים נוספים

14.02.2016 מיתוג עסק זה לא רק לוגו

מיתוג עסק זה לא רק לוגו

המילה מיתוג יוצרת אצל הרבה אנשים אסוציאציה של סמל או לוגו ושזה מה שמייצג את החברה בלבד. ובכן, לוגו שמעוצב יפה ובצורה מקצועית הוא רק השלב שלפני הדבר...
01.11.2015 מהו ספר מותג?

מהו ספר מותג?

הייתם קונים בחברה שביקרתם באתר שלה וגיליתם שהלוגו נראה שונה ממה שמופיע על הברושור שחילקו לכם ברחוב? כנראה שלא. הרושם שזה יוצר הוא חוסר רצינות ואי סדר...
16.09.2015 כרטיסי ביקור – לא מה שחשבתם

כרטיסי ביקור – לא מה שחשבתם

האסוציאציה הראשונה שעולה לנו כשאנחנו שומעים את המושג כרטיס ביקור היא משהו מלבני מנייר דק או עבה ועליו פרטי יצירת קשר של עסק או של אישיות. כיום, העולם...

מעוניינים לקבל הצעת מחיר? נשמח לעמוד לשירותכם!

מלאו את הטופס הבא בציון מהות הפניה ונחזור אליכם בהקדם:

מלאו פרטים ונחזור אליכם

או חייגו 073-7955529