אתרים רספונסיביים – הדרך החכמה להגיע לכל גולש בכל מסך!
29.11.2016

אתרים רספונסיביים – הדרך החכמה להגיע לכל גולש בכל מסך!

ריבוי המסכים בעולמנו המודרני כולל בתוכו מגוון עצום של גודלי מסך שונים שכל אחד מהם משתייך לאחת מפלטפורמות הגלישה השונות העומדות לרשות משתמשי הרשת, החל ממסכי 18.5, 19.5 ו-21 אינץ' של מסכי המחשב הנייחים, דרך מסכי 3.5 עד 5.5 של מסכי הטלפונים החכמים ועד למסכי 42, 48 ו-50 אינץ' של הטלוויזיות החכמות שאף הן הפכו בשנים האחרונות לאמצעי גלישה לכל דבר ועניין.
בניית אתר רספונסיבי
על מנת להתמודד עם ריבוי המסכים בכל הנוגע לנראות אתר הבית שלכם בכל אחד ואחד מהם, כל שנדרש מכם הוא לבצע הליך מקצועי המיועד לצרכי הקמתם של אתרים רספנוסיבים, כלומר, אתרים המתאימים את עצמם באופן אוטומאטי לגודל המסך בו נעשה שימוש למטרות גלישה וצפייה באתרכם.

אתר רספונסיבי כיצד?


הליך הקמתם של אתרים רספונסיבים זהים לאורך כל הדרך (למעט השלב האחרון עליו נרחיב בהמשך), להליכי בניית אתרים המותאמים לכל פלטפורמת גלישה קיימת. בין יתר השלבים המקצועיים הנלווים לבניית אתרים אלו תוכלו למצוא: שלבי האפיון והמחקר המקדים לצורך הגדרת אופי האתר, זהות קהלי היעד אליו הוא פונה וכדומה, שלב התכנות, שלב העיצוב הגרפי ושלבי האופטימיזציה הנדרשים לצרכי קידום האתר במרחבי הרשת.

לצורך הקמתו של אתר רספונסיבי, מייד עם סיום השלבים הזהים להליך הקמתו של אתר אינטרנט רגיל, מתבצע הליך מקצועי המכונה: חיתוך אתרים. פעולה מקצועית זו מיועדת לצרכי התאמה ויזואלית של כלל מרכיבי האתר לצרכי צפייה וגלישה מיטבית בכל גדלי המסכים השונים הפועלים באמצעות מערכות הפעלה שונות של דפדפני האינטרנט השונים. פעולת "חיתוך אתרים" ידועה בשמה המקצועי כ- PSD TO HTML, כלומר המרת קצבים גרפיים לקוד HTML המתאים את הקבצים באופן אוטומאטי לכל קוד מסך.

חיתוך אתרים לצרכי הקמתו של אתר רספונסיבי הינו הליך המותאם גם לאתרי אינטרנט קיימים בהם לא נדרשת מלאכת המחשבת הנלווית להקמתם של אתרי אינטרנט חדשים, וכפועל יוצא מכל, כל אחד ואחת מבעלי ומפעילי האתרים שביניכם, יכולים ליהנות מאתרים רפסונסיבים המותאמים לכל פלטפורמות הגלישה החדשות ולכל גדלי המסכים הקיימים בכל פלטפורמה.


אתרים רספונסיבים- כל היתרונות במבנה גרפי אחיד!


כל אתר רספונסיבי המתאים באופן אוטומאטי את תכני האתר לכל פלטפורמת גלישה באמצעותה מתבצעת פעולת הגלישה, תורם באופן כזה או אחר לחיזוק המותג העומד לרשותכם (אתר האינטרנט אותו אתם מפעילים), וזאת לנוכח העובדה שאתר זה איננו "נעלם" או איננו נטען באופן מיטבי בפלטפורמת גלישה כזו או אחרת. כפועל יוצא מכך, עצם קיומו של האתר הרספונסיבי מקטין בצורה משמעותית את אחוזי נטישת הגולשים בגין אתר אשר איננו נטען או עולה כראוי בפלטפורמת הגלישה השונות.

בנוסף, האתר הרספונסיבי הינו אתר המותאם באופן אוטומאטי לצרכי הגלישה מהטלפונים הניידים, ואם לא הייתם מחוברים למציאות במהלך השנים האחרונות אז כדאי שתדעו שלמעלה מ-50% מפעולות הגלישה ברשת מיושמות כיום על ידי גולשים בסביבת הסמארטפונים. מכיוון שמכשירי הסמארטפון מגיעים בגדלי מסך שונים ומגוונים, התאמת האתר לכל סוגי הגדלים הקיימים בשוק הינה פעולה המאפשרת לכל גולש מכל מכשיר לבצע פעולות גלישה מטיביות באתרכם, וכל זאת מבלי "להיתקל" בבעיות הקשורות לטעינת האתר ועלייתו או לאופן הצגת דפי האינטרנט המופיעים בו.

כיום, בניגוד לעבר, לא נדרשת מכם השקעה נפרדת לצרכי הקמת אתרים או התאמת אתרים לכל פלטפורמות הגלישה הקיימות, ובאמצעות הליך התאמה או הקמה אחד ואחיד של אתרים רספונסיבים תוכלו להגיע לכל גולש בכל מסך! יתרון בולט נוסף של האתרים הרספונסיבים קשור באופן ישיר לפעולת SEO כאלו ואחרות אותן תרצו לבצע לצורך קידום האתר במרחבי הרשת, ועל כך נרחיב את הנושא במאמר נוסף אותו נעלה לאתר בזמן הקרוב.

רוצים לדעת מה היא הדרך המהירה והיעילה ביותר להקמתם או התאמתם של אתרים רספונסיבים? אצלנו ב-IMARK IMAGE עומד לרשותכם צוות מומחים העוסק ומתמחה בהקמה והתאמה של אתרים רספונסיבים.
כל המדריכים

מדריכים נוספים

05.01.2017 עיצוב ופיתוח אתרים בהתאמה אישית – זה אנחנו!

עיצוב ופיתוח אתרים בהתאמה אישית – זה אנחנו!

מנהלים עסק? פרילנסרים? יש לכם רעיון גאוני בקנה? אתר אינטרנט מדויק, מהוקצע ונכון יהפוך את ההווה העסקי שלכם לזירה חמה, יקנה לכם יתרון בשוק ויבטיח רווח...
14.08.2016 פיתוח ועיצוב אתרים מבוססי קידום

פיתוח ועיצוב אתרים מבוססי קידום

קידום אתרים מהווה כיום את אחד מתחומי האינטרנט המשגשגים והמבוקשים ביותר, ועל כך יעיד מספר חברות הקידום הפועלות במרחבי הרשת. קידום אתרים הוא למעשה...
20.11.2015 בניית אתר מסחר אלקטרוני מוצלח

בניית אתר מסחר אלקטרוני מוצלח

זה לא חדש שבזכות הטכנולוגיה, האוכלוסייה הפכה לעצלנית יותר וכשיש אפשרות היא מעדיפה לרכוש מוצרים דרך הרשת ולא להגיע לחנות פיזית. בדיוק בשביל הצורך הזה...

מעוניינים לקבל הצעת מחיר? נשמח לעמוד לשירותכם!

מלאו את הטופס הבא בציון מהות הפניה ונחזור אליכם בהקדם:

מלאו פרטים ונחזור אליכם

או חייגו 073-7955529