חשיבות תכנון הניווט באתר
24.09.2013

חשיבות תכנון הניווט באתר

הגלישה באתר מתחילה מהתמצאות בסיסית של כל גולש וגולש, אשר מגיע לאתר בין אם לעמוד הבית ובין אם לעמוד הפנימי (מתוך תוצאות מנוע החיפוש). לכן, בסיס העבודה של המעצב ובונה האתר מקבל חשיבות עליונה בתכנון, עיצוב והבנייה של האתר, על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר.
חשיבות תכנון הניווט באתר
האם קיים מודל מושלם בתכנון נכון של עץ האתר ויישומו בפועל? תשובה חד משמעית וברורה אינה קיימת, אך קיימת ארכיטקטורת ניווט כללית עם חוקיות מסויימת, שאם שומרים עליה, ניתן להגיע לתוצאות טובות בהחלט.

הדבר הראשון שצריך להתייחס אליו - הבנה ופשטות, כי זהו שם המשחק ואליהם צריך לשאוף.
בכניסה לאתר, הגולש אינו צריך להשקיע זמן רב מדי ומחשבה על הבנה והתמצאות בתוך האתר, הכולל כמויות גדולות של טקסטים, קישורים, תמונות ועוד הרבה אלמנטים העלולים לבלבל או להקשות על הניווט. הוא עשוי לאבד עניין בתוכן שהוא חיפש, גם אם היה מאוד חשוב ורלוונטי עבורו ופשוט לעזוב את האתר. תוך כדי פיתוח אתר אינטרנט המעצבים ובוני האתרים נתקלים בבעיות וקשיים אשר דורשים המון עבודה מרוכבת ונוטים לשכוח את הבעיה "הקטנה" שהופכת לגדולה, אפילו מאוד, אשר יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך לאתר.

הדבר השני אותו צריך לתכון וליישם - הכרה. האלמנטים של הניווט חייבים להיות מובדלים בצורה מאוד ברורה משאר מבנה האתר, אך יחד עם זאת חייבים לשמור על אחידותם. זאת אומרת, בכל עמודי האתר, האלמנטים השונים של הניווט חייבים להיות אחידים. על מנת לגרום לייחודיות האתר, ישנה נטייה לבצע שינויים שונים בעמודים פנימיים מבחינת צורה, מבנה ועיצוב של האלמטיים הניווטיים, זאת החלטה לא נכונה שיכולה להקשות על הניווט באתר.

על מנת ליצור אתר אינטרנט קל לשימוש והבנה, חייבים לשמור על נוחות ושימושיות האתר. זאת אומרת שסרגלי הניווט צריכים להיות בולטים, הטקסטים של הקישרים קריאים, החלוקות ברורות וכו'. מאוד חשוב שהגולש ידע, בכל רגע נתון את מיקומו באתר, לשם כך חשוב מאוד להציג בצורה ברורה את "פירורי הלחם" (Bread Crumbs).

ראו דוגמה של פירורי לחם באתר אייאמרק:על ידי שמירה על הכללים מעצב ובונה האתר יכול להיות בטוח שהגולש לא ילך לאיבוד בעת הגלישה באתר האינטרנט ותמיד ימצא ויהנה מהמידע אותו הוא חיפש.

לאיימארק אימג', ניסיון רב בתחום בניית אתרים חכמים וקלים לשימוש הגולשים ושירות של עיצוב ובניית אתרים בהתאמה אישית, הניתן בסטודיו, כולל בין היתר, תכנון נכון של עץ האתר והניווט בדפיו השונים.
כל המדריכים

מדריכים נוספים

05.01.2017 עיצוב ופיתוח אתרים בהתאמה אישית – זה אנחנו!

עיצוב ופיתוח אתרים בהתאמה אישית – זה אנחנו!

מנהלים עסק? פרילנסרים? יש לכם רעיון גאוני בקנה? אתר אינטרנט מדויק, מהוקצע ונכון יהפוך את ההווה העסקי שלכם לזירה חמה, יקנה לכם יתרון בשוק ויבטיח רווח...
29.11.2016 אתרים רספונסיביים – הדרך החכמה להגיע לכל גולש בכל מסך!

אתרים רספונסיביים – הדרך החכמה להגיע לכל גולש בכל מסך!

ריבוי המסכים בעולמנו המודרני כולל בתוכו מגוון עצום של גודלי מסך שונים שכל אחד מהם משתייך לאחת מפלטפורמות הגלישה השונות העומדות לרשות משתמשי הרשת,...
14.08.2016 פיתוח ועיצוב אתרים מבוססי קידום

פיתוח ועיצוב אתרים מבוססי קידום

קידום אתרים מהווה כיום את אחד מתחומי האינטרנט המשגשגים והמבוקשים ביותר, ועל כך יעיד מספר חברות הקידום הפועלות במרחבי הרשת. קידום אתרים הוא למעשה...

מעוניינים לקבל הצעת מחיר? נשמח לעמוד לשירותכם!

מלאו את הטופס הבא בציון מהות הפניה ונחזור אליכם בהקדם:

מלאו פרטים ונחזור אליכם

או חייגו 073-7955529