11.03.2012

עיצוב אתר ואופטימיזציה

המעצב מארק אפרים וצוות הסטודיו imark image צברו ניסיון רב ומודעים היטב לשיטות SEO. על כן הם עושים את עבודתם בצורה מקצועית, כאשר עיצוב האתר והאופטימיזציה שלו מבוצעים יחדיו.
עיצוב אתר ואופטימיזציה
לעיתים קרובות קורה שמזמיני אתר אינטרנט פונים אלינו בבקשה לעצב אותו מחדש ואז מנהל הפרויקט נאלץ לברר את הסיבות לחוסר הצלחה בקידומו. במקרים כאלו קורה, שאפילו אם אתר נבנה על ידי אנשי מקצוע – גרפיקאים ומתכנתים מוכשרים, עדיין יהיה צורך לעצב אותו מחדש לטובת נוחות הגולש והתאמה לשיטות SEO על חשבון המראה הכללי ולבצע אופטימיזציה של עיצוב האתר.

מעצב אתרים - מארק אפרים שואף להשתלם בתחום המקצועי, עוקב אחרי חידושים בתחום הכלים והטכנולוגיות, לומד פיתוחים חדשים של מעצבי אתרים, מתכנתים ואנליסטים בעלי שם ובכך רוכש ניסיון שעליו מושתתת הרמה המקצועית האישית שלו. הדעה של מעצבי אתרים אין כל קשר לקידום אתרים במנועי חיפוש לחלוטין אינה נכונה. אמנם מעצב אתר אינו חייב לדעת לנתח מידע לעומק, לתכנן מבנה נתונים ולהיות מומחה בטכנולוגיות SEO (הרי בשביל זה קיימים מומחים מעולים אחרים), אך עליו להכיר את התחום הזה בפועל ולדעת לשלב בעבודתו עיצוב אתר ואופטימיזציה שלו. הרי זה בלתי אפשרי לחלוטין לתכנן ניווט באתר, לבנות סקיצה של פרויקט עתידי, למקם בלוקי ניווט ולהחליט באיזו גרפיקה להשתמש, כל עוד המעצב לא ינתח את המידע, התוכן ומשימות הפרויקט. אי לך למעצב יש קשר ישיר למערכות שיווקיות של קידום אתרים.

למשל, לצורך אופטימיזציה של אתר מבחינת מנועי חיפוש, קודם כל, יש להטמיע מילות מפתח, קישורים, גושי טקסט מודגשים, כותרות, מאפייני ALT לתמונות וכו', ואז לרשום את האתר בקטלוגים של מנועי חיפוש.האם באמת פעולות פשוטות אלו של אופטימיזציה של אתר אכן מספיקות לכך שנחשול של גולשים יתחיל לפרוץ לשערי האתר? בפועל, המעצב שמקפיד על נקודות מסוימות בטכנולוגיות אופטימיזציה של אתרים יכול לצמצם עלויות לביצוע אופטימיזציה עצמה ולמנוע צורך בעיצוב מחודש של אתר או קידומו בעתיד בכך שהוא כבר יוצר עיצוב אופטימלי.

הנקודה הראשונה: לא מספיק לצייר עיצוב מרשים, יש צורך להפוך את הפיתוח למסמך HTML חוקי,
כלומר למסמך שתואם ב-100% לתקן המצוין ב-DTD.

הנקודה השניה: על המעצב לבנות דגם של אתר שבו התוכן של אתר שמכיל מילות מפתח יהיה קרוב עד כמה שאפשר להתחלה, היות במרבית המימושים המסורתיים קיימות רמות קינון רבות ויתרות הקוד (מנוע חיפוש במרבית המקרים סורק רק את 200 קילובייט הראשונים).

הנקודה השלישית: על המעצב לאתר הצדדים החזקים ביותר של עיצוב ואופטימיזציה ולנסות לשלב אותם עד כמה שאפשר (למצוא התאמה של אפקטים באלמנטי עיצוב ובפונקציונליות), כך, למשל, אם ניווט באתר יהיה מבוסס על טכנולוגיות פלאש או סקריפטים ב-JAVA, זה יכול מאוד לסבך את קידום האתר במנועי חיפוש.

הנקודה הרביעית: לבנות מאגר של מילות מפתח בעקבות ניתוח מטרות ומשימות של האתר. לצורך זה ניתן להשתמש בכל אלמנט או אפקט אשר מומש באתר לצורך יצירת צפיפות מילות מפתח נדרשת בעמודי האתר. והנקודה החמישית: לעקוב בהתמדה אחרי פרסומים אודות חידושים והמלצות של מנועי חיפוש, שיטות עבודה ושירותים שלהם.

אסור לזלזל בחשיבותם של עיצוב וגרפיקה עבור קידום ואופטימיזציה של אתר. הרי שלפי הנתונים הסטטיסטיים למשתמש מספיק פחות משנייה אחת כדי להעריך את אתר האינטרנט. לאחר קבלת הרושם הראשוני כ-25% מהמשתמשים עוזבים, על כן כדאי לא לאבד את רבע מקהל היעד משתמשים באופטימיזציה של עיצוב האתר. מעצב טוב מכיר היטב את עקרונות ההרמוניה, חוקי קומפוזיציה, תיאוריה של צבע ובזכות ניסיון רב השנים שלו למד עקרונות עיצוב מסוימים. מעצב כזה שבוחן כל צעד שהוא עושה בעזרת האינטואיציה שלו יוכל לבנות אתר שיהיה לא רק יפה אלא גם "נכון" מבחינת אופטימיזציה וקידום.
כל המדריכים

מדריכים נוספים

12.08.2014 עיצוב אתר רספונסיב

עיצוב אתר רספונסיב

בשנים האחרונות, יותר ויותר בעלי אתרים מקפידים לעשות שימוש בעיצוב רספונסיב (Responsive Web Design), המאפשר להם להתאים את אתר האינטרנט שבבעלותם לכל פלטפורמת...
27.02.2014 עיצוב אתר מנחה בניה

עיצוב אתר מנחה בניה

אחד המרכיבים החשובים ביותר בבניית אתרים הוא עיצוב נכון שלהם. גם גולשים שלא מבינים דבר בעיצוב יכולים לחוש את איכות האתר דרך השפה העיצובית שלו, אפילו...
12.09.2013 עיצוב מבוסס פיקסל

עיצוב מבוסס פיקסל

עיצוב אתרי אינטרנט להבדיל מעיצוב לדפוס, אמור וחייב להיות מושלם ברמת העיצוב פיקסל, על מנת להשיג את החדות ואת איכות הגרפיקה והאלמנטים הגרפיים אשר...

מעוניינים לקבל הצעת מחיר? נשמח לעמוד לשירותכם!

מלאו את הטופס הבא בציון מהות הפניה ונחזור אליכם בהקדם:

מלאו פרטים ונחזור אליכם

או חייגו 073-7955529