12.08.2014

עיצוב אתר רספונסיב

בשנים האחרונות, יותר ויותר בעלי אתרים מקפידים לעשות שימוש בעיצוב רספונסיב (Responsive Web Design), המאפשר להם להתאים את אתר האינטרנט שבבעלותם לכל פלטפורמת גלישה אפשרית. מהו אתר רספונסיב וכיצד הוא מתבצע? כל התשובות המקצועיות במאמר שלפניכם.
עיצוב אתר רספונסיב

מהו עיצוב אתר רספונסיב?

עיצוב אתר רספונסיבי הינה שיטת עיצוב מתקדמת אשר נועדה להתאים את אתר האינטרנט העומד לרשותכם, או לחילופין, אתר אינטרנט אותו אתם מפתחים, למספר רב של גודלי מסך ודפדפנים בהם באמצעותם מתבצעת פעולת הגלישה. עיצוב זה מתמקד בהתאמת אתרי אינטרנט לכל אמצעי הגלישה הנפוצים, לרבות, מחשבים שולחניים, מחשבים ניידים, מכשירי טלפונים חכמים, מחשבי לוח (טבלטים) וכדומה.

מטרת העיצוב הרספונסיבי היא לספק קבצי עיצוב לבניית קוד html (תרגום עיצוב לקוד דף אינטרנט), אשר יהיה דינאמי ומשתנה באופן אוטומטי, אל מול רזולוציות המסכים השונים של פלטפורמות הגלישה השונות. עיצוב ובניית קוד html רספונסיבי מטרתם לייצר לגולש חווית גלישה רציפה ומהנה, וכל זאת בהתאמה לכל סוג של מחשב או מכשיר.

כיצד מבוצע עיצוב רספונסיבי לאתר אינטרנט?

עיצוב אתרים רספונסיביים מתאפשר באמצעות שתי גישות עיצוב מרכזיות המיושמות על ידי חברות אינטרנט העוסקות בפיתוח, בנייה ועיצוב של אתרי אינטרנט. שתי גישות העיצוב הרספונסיבי זהות במטרתן אך שונות בהליך יישומן.

גישת העיצוב הראשונה דוגלת בעיצוב האתר למחשב השולחני תחילה, כלומר, עיצוב אתר לגודל מסך מלא, ורק לאחר מכן בהתאמת האתר לאמצעי גלישה נוספים (טלפון חכם, טאבלט וכו). מנגד, גישת העיצוב השנייה דוגלת בעיקרון ה-MOBILE FIRST, כלומר, עיצוב התחלתי המיועד למסכי המגע הקטנים ורק לאחר מכן הרחבת העיצוב והתאמתו לגודלי מסך אחרים.

בשתי הגישות גם יחד, חשוב לעשות שימוש בגריד עיצובי גמיש, אשר יאפשר למעצבי ומתכנני האתר לשנות גם את האלמנטים השונים המופיעים באתר בהתאם לגודל המסך ורזולוציות המסך וגם לבצע התאמה פרופורציונאלית בין האלמנטים השונים. יצירת הגריד הגמיש, מתאפשרת באמצעות תכנון מוקפד של מעצבי האתר בכל הנוגע לשרטוט מבנה האתר והתאמתו למספר רב של גודלי מסך משתנים. ברוב המקרים, מעצבי האתר משרטטים סקיצות נפרדות לכל אחת מפלטפורמות הגלישה הנפוצות, וכפועל יוצא מכך, הם מייצרים איזון מדויק בין האלמנטים השונים האמורים להופיע באתר לבין גודל המסך והיחס ביניהם.

דגשים לעיצוב אתר רספונסיב

עיצוב אתר רספונסיב מחייב את מעצבי האתר ומפתחיו, להתייחס למספר נקודות מקצועיות המשפיעות על אופן הופעתו של האתר בכל אחת מפלטפורמות הגלישה להן הוא מיועד. בין יתר הדגשים המקצועיים להם חשוב לתת דגש במהלך עבודות העיצוב תמצאו את אופן תכנונו הגמיש של מבנה האתר המאפשר לכם למעשה לשנות את יחסי הגובה והרוחב של עמודי האתר באופן אוטומטי בהתאם לגודל המסך בו מתבצעת פעולה הגלישה.

רוצים לדעת יותר על הליכי עיצוב אתר רספונסיב? אצלנו באיימארק אימג' תוכלו ליהנות משירות אישי ויעוץ מקצועי לעיצוב ו/או בניית אתר, אשר יעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר, כולל עיצוב ובניית רספונסיב מלא לכל דפי האתר.
כל המדריכים

מדריכים נוספים

27.02.2014 עיצוב אתר מנחה בניה

עיצוב אתר מנחה בניה

אחד המרכיבים החשובים ביותר בבניית אתרים הוא עיצוב נכון שלהם. גם גולשים שלא מבינים דבר בעיצוב יכולים לחוש את איכות האתר דרך השפה העיצובית שלו, אפילו...
12.09.2013 עיצוב מבוסס פיקסל

עיצוב מבוסס פיקסל

עיצוב אתרי אינטרנט להבדיל מעיצוב לדפוס, אמור וחייב להיות מושלם ברמת העיצוב פיקסל, על מנת להשיג את החדות ואת איכות הגרפיקה והאלמנטים הגרפיים אשר...
29.05.2012 תפקיד המפתח של עיצוב בבניית אתר

תפקיד המפתח של עיצוב בבניית אתר

כשלקוח מזמין עבודת עיצוב אתר אינטרנט שלו, הוא לעיתים קרובות דורש שהאתר יהיה פופולרי ומבוקש, אך מעטים אלה הם שזוכרים כי היופי והאטרקטיביות אינם...

מעוניינים לקבל הצעת מחיר? נשמח לעמוד לשירותכם!

מלאו את הטופס הבא בציון מהות הפניה ונחזור אליכם בהקדם:

מלאו פרטים ונחזור אליכם

או חייגו 073-7955529